Skip to content

77 Robert Best RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1975

Last Sale Date
Feb 6, 2018

Property Information

Block7120
Lot6
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page22A

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage936
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,400
43%
Improvement Value:$77,100
57%
Total Assessment$135,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,295+0.2%
2024$4,287-0.4%
2023$4,306+2.0%
2022$4,223+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975