Skip to content

300 Arrowhead DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 9, 2004

Property Information

Block7203
Lot89
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24E

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,286
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,300
32%
Improvement Value:$157,100
68%
Total Assessment$231,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,761+0.2%
2024$7,747-0.4%
2023$7,780+1.8%
2022$7,639+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975