Skip to content

33 School House RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1988

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Sep 1, 2021

Property Information

Block7501
Lot25
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,494
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,000
21%
Improvement Value:$233,600
79%
Total Assessment$295,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,914+0.2%
2024$9,897-0.4%
2023$9,938+10.7%
2022$8,975+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$380,000

To:

DeedBook 15127, Page 67374

Property Built

Built

Year Built: 1988