Skip to content

91 Zion RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1982

Last Sale Price
$43,500
Last Sale Date
Jun 14, 1996

Property Information

Block7601
Lot33
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,398
Acreage1.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,500
23%
Improvement Value:$176,400
77%
Total Assessment$227,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,644+0.2%
2024$7,630-0.4%
2023$7,662+1.8%
2022$7,523+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$43,500

To:

Sq Ft2,398DeedBook 5980, Page 15

Property Built

Built

Year Built: 1982