Skip to content

6812 Delilah RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 31, 2017

Property Information

Block801
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class10
DescriptionWAREHOUSE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage10.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,029,000
30%
Improvement Value:$2,356,800
70%
Total Assessment$3,385,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$113,560+0.2%
2024$113,357-0.4%
2023$113,831+1.8%
2022$111,765+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$4,650,000
DeedBook 12302, Page 32816

Property Sale

Sale
$1,000,000
DeedBook 7408, Page 18533