Skip to content

135 Thompsons LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1970
Commercial

Last Sale Price
$900,000
Last Sale Date
Jun 9, 2022

Property Information

Block8301
Lot15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class16
Description1SF26 CAMP G.
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,803
Acreage25.98

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$330,900
31%
Improvement Value:$736,800
69%
Total Assessment$1,067,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$35,811+0.2%
2024$35,747-0.4%
2023$35,896+1.8%
2022$35,245+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$900,000

To:

DeedBook 15266, Page 36074

Property Built

Built

Year Built: 1970