Skip to content

152 Lees Lane(Block 8503 Lot 5)Egg Harbor Township, NJ 08234

Built 1928

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block8503
Lot5
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,653
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,000
42%
Improvement Value:$89,000
58%
Total Assessment$154,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,165+0.2%
2024$5,156-0.4%
2023$5,177+1.8%
2022$5,084+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1928