Skip to content

165 Wharf RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 29, 2017

Property Information

Block8601
Lot32
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class16
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,677
Acreage60.99

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,500
41%
Improvement Value:$146,100
59%
Total Assessment$249,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,372+0.2%
2024$8,357-0.4%
2023$8,392+1.8%
2022$8,239+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980