Skip to content

6705 Delilah RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 20, 2010

Property Information

Block901
Lot55
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$125,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$125,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,199+0.2%
2024$4,192-0.4%
2023$4,209+1.8%
2022$4,133+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$495,000
DeedBook 12639, Page 58505