Skip to content

6725 Delilah RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$2,641,509
Last Sale Date
Apr 22, 2024

Property Information

Block902
Lot8
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class10
Description2S-OFFICE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$167,200
7%
Improvement Value:$2,398,700
93%
Total Assessment$2,565,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$86,060+0.2%
2024$85,906-0.4%
2023$86,266+1.8%
2022$84,700+2.8%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$2,641,509

To:

DeedBook 15600, Page 23967

Property Sale

Sale
$5,650,000

To:

DeedBook 13571, Page 20507

Property Sale

Sale
$2,900,000

To:

Property Sale

Sale
$3,150,000
DeedBook 5098, Page 4