Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
9 Atlantic AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 29, 1994
Property Information
Block915
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9
Building Details
Building Class---
DescriptionGARAGE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.82
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$172,800
57%
Improvement Value:$133,000
43%
Total Assessment$305,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $10,257 | +0.2% |
| 2024 | $10,238 | -0.4% |
| 2023 | $10,281 | +1.8% |
| 2022 | $10,094 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.