Skip to content

224 4th StHammonton, NJ 08037

Built 1996

Last Sale Date
Feb 9, 1988

Property Information

Block3105
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityHammonton Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,340
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,100
18%
Improvement Value:$244,900
82%
Total Assessment$300,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,256+0.2%
2024$8,241+0.5%
2023$8,199+0.5%
2022$8,157+0.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1996