Skip to content

109 N Packard StHammonton, NJ 08037

Built 1935

Last Sale Date
Jul 31, 2050

Property Information

Block3105
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityHammonton Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage860
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,800
38%
Improvement Value:$74,100
62%
Total Assessment$118,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,022+0.2%
2024$3,016+0.6%
2023$3,000+0.6%
2022$2,983+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$80,000

To:

Sq Ft860DeedBook 6505, Page 166

Property Built

Built

Year Built: 1935