Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
435 Boyer AveHammonton, NJ 08037
Last Sale Date
Jan 22, 1981
Property Information
Block4302
Lot22
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityHammonton Town
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.91
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$122,800
75%
Improvement Value:$40,000
25%
Total Assessment$162,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,480 | +0.2% |
| 2024 | $4,472 | +0.5% |
| 2023 | $4,449 | +0.5% |
| 2022 | $4,427 | +0.4% |
Property History
No events match the selected filters.