Skip to content

3339 White Horse PikeHammonton, NJ 08037

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 9, 2023

Property Information

Block3510
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityMullica Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningPT
Sq Footage---
Acreage3.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,900
9%
Improvement Value:$664,200
91%
Total Assessment$729,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,233+1.3%
2024$25,905+8.5%
2023$23,885+2.7%
2022$23,266+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$186,666
DeedBook 7772, Page 65979