Skip to content

161 N Washington Avenue(Unit X)Bergenfield, NJ 07621

Other Exempt

Last Sale Price
$860,000
Last Sale Date
May 29, 2018

Property Information

Block27
Lot42

Dwellings---
ZoningB2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$306,900
67%
Improvement Value:$152,000
33%
Total Assessment$458,900

Sale
$860,000
DeedBook 2960, Page 1294