Skip to content

66 Greenbriar StreetBergenfield, NJ 07621

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 31, 2016

Property Information

Block328
Lot18
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityBergenfield Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF1G1S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,563
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$181,400
52%
Improvement Value:$168,300
48%
Total Assessment$349,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,334+3.4%
2024$11,925+2.6%
2023$11,617+0.7%
2022$11,540+1.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959