Skip to content

129 Meadowbrook RdEnglewood, NJ 07631

Built 1928

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block2806
Lot9
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityEnglewood City
Tax Map Page1FAM

Building Details

Building Class18
Description2S-B&S-UG
Dwellings1
ZoningR-D
Sq Footage---
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$558,600
66%
Improvement Value:$289,200
34%
Total Assessment$847,800

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1928