Skip to content

31 Tallman PlEnglewood, NJ 07631

Last Sale Date
Aug 18, 2011

Property Information

Block605
Lot8
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityEnglewood City
Tax Map Page---

Building Details

Building ClassW3-D1
DescriptionPARKING AREA
Dwellings---
ZoningCBD2
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,100,000
99%
Improvement Value:$11,200
1%
Total Assessment$1,111,200

Sale
$0