Skip to content

410 Cliff StFairview, NJ 07022

Built 1917

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 17, 2019

Property Information

Block304
Lot6
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityFairview Boro
Tax Map Page03

Building Details

Building Class45
Description2SB
Dwellings2
ZoningRB
Sq Footage1,942
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,000
42%
Improvement Value:$280,100
58%
Total Assessment$480,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,584+5.5%
2024$10,030+4.5%
2023$9,594+1.9%
2022$9,414-3.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1917