Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Bergen Blvd.Fairview, NJ 07022
Commercial
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jul 30, 1997
Property Information
Block415
Lot18
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityFairview Boro
Tax Map Page04
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings0
ZoningB
Sq Footage---
Acreage0.06
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$88,500
79%
Improvement Value:$23,300
21%
Total Assessment$111,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,570 | +3.0% |
| 2024 | $2,496 | -0.3% |
| 2023 | $2,504 | -4.2% |
| 2022 | $2,613 | +11.5% |
Property History
No events match the selected filters.