Skip to content

124 Marsellus PlGarfield, NJ 07026

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 3, 1999

Property Information

Block22
Lot1
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityGarfield City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF1G
Dwellings2
Zoning2
Sq Footage2,559
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,100
35%
Improvement Value:$203,500
65%
Total Assessment$311,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,398+1.7%
2024$10,224+8.4%
2023$9,435+2.2%
2022$9,230+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910