Skip to content

4 Orchard CtLodi, NJ 07644

Built 1942

Last Sale Price
$157,400
Last Sale Date
Aug 1, 1986

Property Information

Block277
Lot8
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityLodi Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,800
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$176,800
49%
Improvement Value:$184,000
51%
Total Assessment$360,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,094+2.3%
2024$11,820-0.9%
2023$11,924+0.6%
2022$11,852+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$157,400
DeedBook 7038, Page 713

Property Built

Built

Year Built: 1942