Skip to content

700 New York Avenue(Unit X)Lyndhurst, NJ 07071

Built 1915

Last Sale Date
Feb 28, 2025

Property Information

Block104
Lot1
QualifierX
CountyBergen
MunicipalityLyndhurst Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
DescriptionSEE LOT 1
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,400
46%
Improvement Value:$106,800
54%
Total Assessment$197,200

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1915