Skip to content

Off Century Rd(Block 1101 Lot 2)Paramus, NJ 07652

Built 2000

Last Sale Date
May 2, 2020

Property Information

Block1101
Lot2
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage42.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,250,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,250,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$64,345-1.3%
2024$65,195-7.3%
2023$70,295+3.7%
2022$67,788+59.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2000