Skip to content

22 Madison AveParamus, NJ 07652

Built 2000
Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 16, 2005

Property Information

Block1214
Lot16
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,745,000
59%
Improvement Value:$1,877,700
41%
Total Assessment$4,622,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$76,790+0.2%
2024$76,672+6.5%
2023$72,014-1.0%
2022$72,759-12.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000