Skip to content

8 Daisy WayParamus, NJ 07652

Built 1973

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
May 15, 1998

Property Information

Block1303
Lot9
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage4,436
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$411,400
39%
Improvement Value:$633,200
61%
Total Assessment$1,044,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,674+2.7%
2024$14,292+6.8%
2023$13,384+5.2%
2022$12,717-6.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973