Skip to content

65 Knollwood DriveParamus, NJ 07652

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 12, 2018

Property Information

Block1307
Lot24
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,840
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$412,500
63%
Improvement Value:$237,400
37%
Total Assessment$649,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,188+3.3%
2024$8,894+10.9%
2023$8,024+5.2%
2022$7,630-4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950