Skip to content

Route 4(Block 1404 Lot 4)Paramus, NJ 07652

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block1404
Lot4

Sq Footage---
Acreage3.65

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,650,000
85%
Improvement Value:$631,400
15%
Total Assessment$4,281,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$64,318-0.7%
2024$64,796-6.2%
2023$69,055+3.7%
2022$66,591+38.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0