Skip to content

200 Rear Route 17Paramus, NJ 07652

Built 1950

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block2503
Lot1
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SF
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage8,916
Acreage1.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$537,900
35%
Improvement Value:$1,006,800
65%
Total Assessment$1,544,700

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950