Skip to content

169 Cleenput TerraceParamus, NJ 07652

Built 2009

Last Sale Price
$391,760
Last Sale Date
Jun 23, 2009

Property Information

Block2603
Lot11
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage988
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$417,500
35%
Improvement Value:$787,800
65%
Total Assessment$1,205,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,011+2.7%
2024$16,566+9.0%
2023$15,197+5.2%
2022$14,444+7.4%
Property History

Property Sale

Sale
$391,760

From:

To:

Sq Ft988DeedBook 223, Page 415Recorded8/25/2009

Property Built

Built

Year Built: 2009