Skip to content

128 Village Circle WParamus, NJ 07652

Built 1975

Last Sale Price
$680,000
Last Sale Date
Oct 5, 2007

Property Information

Block2707
Lot11
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,825
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$367,200
36%
Improvement Value:$641,700
64%
Total Assessment$1,008,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,385+3.0%
2024$13,962+7.6%
2023$12,979+7.5%
2022$12,073-6.1%
Property History

Property Sale

Sale
$680,000

From:

To:

Sq Ft3,825DeedBook 9425, Page 435Recorded10/11/2007

Property Built

Built

Year Built: 1975