Skip to content

84 Lynn DriveParamus, NJ 07652

Built 1952

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block3213
Lot13
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SFG2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,599
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$408,800
61%
Improvement Value:$261,500
39%
Total Assessment$670,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,387+3.2%
2024$9,094+8.7%
2023$8,364+5.3%
2022$7,945+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1952