Skip to content

322 Elmwood DriveParamus, NJ 07652

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 22, 1994

Property Information

Block3606
Lot8
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,408
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$407,000
66%
Improvement Value:$212,400
34%
Total Assessment$619,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,677+3.3%
2024$8,403+7.0%
2023$7,852+5.3%
2022$7,457-5.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952