Skip to content

203 Morningside RoadParamus, NJ 07652

Built 1954

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Oct 31, 1996

Property Information

Block4008
Lot18
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,656
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$402,000
63%
Improvement Value:$231,600
37%
Total Assessment$633,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,740+3.0%
2024$8,483+8.2%
2023$7,841+6.5%
2022$7,360+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954