Skip to content

146 Truman TerraceParamus, NJ 07652

Built 1966

Last Sale Price
$99
Last Sale Date
Feb 17, 2021

Property Information

Block4102
Lot9
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,104
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$443,100
45%
Improvement Value:$548,300
55%
Total Assessment$991,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,699-0.6%
2024$13,781+8.0%
2023$12,762+3.9%
2022$12,280+6.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966