Skip to content

404 Route 17Paramus, NJ 07652

Built 2000

Last Sale Date
Jul 3, 1997

Property Information

Block4302
Lot5
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description0
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.79

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,240,000
43%
Improvement Value:$10,793,900
57%
Total Assessment$19,033,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$283,542+0.3%
2024$282,727+11.7%
2023$253,032+1.0%
2022$250,602+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000