Skip to content

359 Harrison StParamus, NJ 07652

Built 2022

Last Sale Price
$437,500
Last Sale Date
Jun 27, 2014

Property Information

Block4510
Lot4
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,080
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$389,400
25%
Improvement Value:$1,180,900
75%
Total Assessment$1,570,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,568+197.7%
2024$8,251+28.7%
2023$6,413+5.3%
2022$6,090-6.9%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$437,500

From:

To:

Sq Ft1,080DeedBook 1737, Page 633Recorded8/26/2014