Skip to content

348 Edstan WayParamus, NJ 07652

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 21, 2014

Property Information

Block4707
Lot3
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,712
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$397,000
65%
Improvement Value:$212,100
35%
Total Assessment$609,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,610+3.3%
2024$8,336+7.6%
2023$7,749+6.5%
2022$7,278+8.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950