Skip to content

361 Janet AvenueParamus, NJ 07652

Built 1955

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block4708
Lot17
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,268
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$404,800
55%
Improvement Value:$335,100
45%
Total Assessment$739,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,513+2.9%
2024$10,213+9.4%
2023$9,334+6.0%
2022$8,804-3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955