Skip to content

210 Brook StParamus, NJ 07652

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 24, 2003

Property Information

Block4913
Lot7
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,080
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$405,300
54%
Improvement Value:$347,600
46%
Total Assessment$752,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,587+3.3%
2024$10,252+4.2%
2023$9,843+5.4%
2022$9,339+12.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$225,000

From:

To:

DeedBook 7910, Page 410Recorded9/12/1996

Property Built

Built

Year Built: 1951