Skip to content

547 Westbrook CourtParamus, NJ 07652

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 19, 2013

Property Information

Block4916
Lot16
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,684
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$457,000
48%
Improvement Value:$498,800
52%
Total Assessment$955,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,187+2.8%
2024$12,830+7.8%
2023$11,904+3.7%
2022$11,481+8.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977