Skip to content

55 Farview Avenue(Block 503 Lot 3)Paramus, NJ 07652

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 27, 2000

Property Information

Block503
Lot3
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.85

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,094,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,094,800

Tax History

YearProperty taxesChange
1997$8,777+4.2%
1996$8,423+5.5%
1995$7,981+1.6%
1994$7,853+3.4%
Property History

No events match the selected filters.