Skip to content

66 Helen AvenueParamus, NJ 07652

Built 1981

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block506
Lot12
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,520
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$374,900
45%
Improvement Value:$453,600
55%
Total Assessment$828,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,529+3.3%
2024$11,161+8.0%
2023$10,339+5.6%
2022$9,787-11.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1981