Skip to content

2 Sears Drive, Unit 201Paramus, NJ 07652

Commercial

Last Sale Price
$574,000
Last Sale Date
Aug 10, 2011

Property Information

Block5303
Lot5
QualifierC0201

Assessment

Land Value:$254,000
42%
Improvement Value:$351,000
58%
Total Assessment$605,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,086+0.3%
2024$9,060+1.6%
2023$8,918-14.8%
2022$10,468+5.8%
Property History

Property Sale

Sale
$574,000

From:

To:

DeedBook 810, Page 251Recorded8/16/2011