Skip to content

2 Sears Drive., Unit 202Paramus, NJ 07652

Commercial

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Sep 24, 2020

Property Information

Block5303
Lot5
QualifierC0202

Assessment

Land Value:$175,200
42%
Improvement Value:$242,100
58%
Total Assessment$417,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,268+0.3%
2024$6,250+1.6%
2023$6,153-14.8%
2022$7,222+5.8%
Property History

Property Sale

Sale
$330,000

From:

To:

DeedBook 3954, Page 1339Recorded2/11/2021

Property Sale

Sale
$427,950

From:

To:

DeedBook 992, Page 1571Recorded3/22/2012