Skip to content

376 Mckinley BlvdParamus, NJ 07652

Built 1963

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block5602
Lot5
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,258
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$434,100
55%
Improvement Value:$353,200
45%
Total Assessment$787,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,934+2.7%
2024$10,643+8.8%
2023$9,785+5.2%
2022$9,299-3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1963