Skip to content

274 Seton Hall DrParamus, NJ 07652

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 8, 2016

Property Information

Block5708
Lot6
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,664
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$466,000
53%
Improvement Value:$408,100
47%
Total Assessment$874,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,404+2.9%
2024$12,051+5033.8%
2015$235-97.4%
2014$9,093+0.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962