Skip to content

98 Greenbriar RoadParamus, NJ 07652

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 25, 2015

Property Information

Block6008
Lot11
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,346
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$392,000
50%
Improvement Value:$396,500
50%
Total Assessment$788,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,104+3.8%
2024$10,694+8.5%
2023$9,855+5.3%
2022$9,363+5.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951