Skip to content

672 Sycamore StreetParamus, NJ 07652

Built 1951

Last Sale Date
Nov 8, 2007

Property Information

Block6011
Lot6
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,028
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$405,700
50%
Improvement Value:$407,400
50%
Total Assessment$813,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,452+3.3%
2024$11,091+8.6%
2023$10,212+5.3%
2022$9,696+7.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951